בניית פרגולה לחצר הבית

בניית פרגולה בחצר הבית או במרפסת הפכה יותר ויותר פופולרית, ואנשים רבים בונים ומתקינים פרגולה כחלק מהבנייה והשיפוץ של הבית כמבנה עיצובי ופרקטי, ולפעמים גם בלי קשר לבנייה או שיפוץ מיוחד. אנשים מסוימים מתכננים גם דק בגינה בתוספת לפרגולה, או למרפסת. על אף שלא מדובר בבנייה מורכבת כמו בניית בית, גם כאן נדרש תכנון מדוקדק ומדויק, כדי לקלוע לצרכי ורצונות הלקוח, ולמנוע טעויות בהמשך. תכנון נכון של פרגולה ודקים יסייע לכם בבחירת השטח לבניית הפרגולה, החומרים והעצים מהם תבנו את הפרגולה, ותכנון לוח הזמנים לבנייתם. אז אם שאלתם את עצמכם איך לבחור את הפרגולה? איזה חומרים? ואיך תחזוקה נוחה וקלה תשמור על הפרגולה או הדק שלכם? הנה התשובות...

 

כיצד מתכננים פרגולה בצורה נכונה?

תכנון פרגולה מחייב תשומת לב לצרכים ולרצונות שלנו. כך למשל עלינו לשאול למה מיועדת הפרגולה? האם היא רק לנוי, ואז חיפוי הפרגולה מצריך הצללה בלבד, או שהיא מיועדת להיות מוגנת גם מפני גשם ושמש חזקה מאד? האם צורתה אמורה להיות ישרה ואחידה בגובהה או דווקא אלכסונית? מה אמורים לראות מהפרגולה ומה רואים השכנים עוברי אורח שמתבוננים לתוכה וכד'. קיימת גם חשיבות משמעותית כמובן למיקום הפרגולה, לחיבורים שלה לבית (במידה והיא אכן אמורה להיות מחוברת לדופן הבית), לגודלה וכו'. גם בנייה בתקציב נכון היא משמעותית בעת תכנון הפרגולה, וכדאי לדעת כיצד לתכנן פרגולה שתעמוד בתקציב שייעדתם עבורה.

 

בחירת חומרי הגלם והקורות לבניית הפרגולה 

אחד מהשלבים החשובים בתכנון פרגולה הוא בחירת העץ ממנה תיבנה הפרגולה. קימים מספר סוגים של עצים המאפשרים לנו בנייה של פרגולה.

  •  עץ אורן למשל מתאים במיוחד לבניית פרוגולה, חומר זה נחשב לזול, עמיד, ונוח לעבודה.
  • אופציה נוספת היא בניה בעץ גושני, לעץ זה מראה כפרי, נוח במיוחד לעבודה והיתרון העיקרי שלו הוא עמידות לנזקים שנגרמים לעץ לאורך זמן.
  • במידה ונרצה עץ עמיד יותר לרוב נשתמש בעץ איפאה אומנם הוא יקר יותר אך הוא נחשב לעמיד, המראה שלו יוקרתי, אותנטי וחם, עץ איפאה הוא עץ קשה וחזק במיוחד שמתאים לאקלים בארץ.

אל תשכחו שהפרגולה – מקומה בחוץ, ולכן היא חשופה יותר לפגיעה של תנאי מזג האוויר. זו הסיבה שרצוי לבחור בחומרי גלם איכותיים וחזקים במיוחד. כמובן חשוב ביותר לקנות עץ מחוטא, על מנת למנוע מנזקי ריקבון לחדור לעץ ולהרוס אותו. גם בהצללת הפרגולה חשוב לוודא שגג הפרגולה אינו חשוף למים ולשמש או לנזקים סביבתיים, לרוב ניתן להשתמש בסנטף כפיתרון טוב או ביריעות במבוק מה שיצור מראה אותנטי וחמים יותר לגימור גג הפרגולה. כדאי להיעזר באיש מקצוע שמבין בתחום ויוכל להמליץ לכם על סוג העץ המתאים ביותר לפרגולה שאתם מתכננים. חשוב מאד לוודא כי העץ עבר חיטוי והוא מוכן לבנייה. חשוב גם להתעניין בחומרים השומרים על העץ לאורך זמן. כמו כן, אל תשכחו לשים לב לברגים, לפרזול, לתאורה, אדני רכבת לעיצוב ושלל הציוד הנלווה המשמעותי בעת בניית פרגולה. 


תחזוקה של העץ ושמירה עליו לאורך זמן

מאחר ועץ חשוף לאורך זמן לנזקים שונים בסביבת הבית, על מנת לשמור על יופיו וחוזקו חשוב להקפיד אחת לשנה לתחזק את העץ, להלן הדגשים:

  • חשוב לנקות את העץ מעלים חול ואבק ולוודא שמהשטח יבש.
  • בשלב הבא לשייף את העץ היטב ולהכינו לקראת צביעה או שימון.
  • לסיים בבחירת צבע מתאים לצביעה איכותית וקפדנית. 

 

הדרך הטובה לבניית פרגולה

אצלנו בחברת לילו וטורי - "כל מה שבית צריך", תמצאו את מחלקת עץ ופירזול - מחלקה מתפתחת העוסקת באספקת פיתרונות לבניית פרגולות וציוד גן, פה תיהנו מייעוץ חינם, מחומרי גלם איכותיים, שירות חיטוי העץ לבנייה, שימוש בפרזול מתוחכם וברגים איכותיים, ועוד מגוון של פתרונות והצעות. כל זאת בעזרת ייעוץ ותכנון של אנשי המקצוע המנוסיים בחברה.

* במידה ולא מצאתם את הפיתרון המתאים כדאי לחפש בדף הטיפים המקצועיים שלנו! הכנסו

 

 

 

 

טופס התקשרות מהיר